Ekibimiz

Uzm. Dyt Dilara Koçak

Dilara Kocak1990 yılında beslenme ve diyet mesleğine gönül veren Dilara Koçak, Hacet­tepe Üniversitesi, “Beslenme ve Diyetetik” mezunudur. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlayarak uzman ünvanını almıştır. 2003-2004 yıllarında Amerika Birleşik devletlerinde çeşitli hastanelerde bulunmuştur ve burada edindiği tecrübe ile Mezura kliniğini kurmuştur. Bireysel beslenme danışmanlığı ve diyet tedavisi hizmetlerine ilave olarak Coorporate Wellness uygulamasının Türkiye’de öncüsüdür.

"İyi Yaşam Günlüğü” çalışması ilk olarak 2005 yılında yayımlanmaya başlamış olup, değişen konu ve içeriğiyle on iki yıldır sağlığına önem verenlerin klasiği haline gelmiştir. Koçak’ın 2007 yılında Dilara Koçak ile İyi Yaşam, 2009 yılında Afiyetle Diyet Kitapları ve 2015 yılında Afiyetle Diyet Tarifleri kitabı ya­yımlanmıştır. Milliyet gazetesi, CEO Life, Hello, Women’s Health dergi­lerinde ve vogue.com.tr ve uplifers.com’da beslenme ve iyi yaşam konularında yazan Koçak, CNN Türk, Kanal D, TRT ve Kanal Türk kanallarında iyi yaşam ve beslenme konularında programlar hazırlayıp sunmuştur.

Dijital iletişim kanallarında güçlü bir etkileşime sahip olan Koçak, 23 yıllık diyet ve sağlık mesleki tecrübelerini kendi mobil uygulaması ile tüm takipçileriyle paylaşmaktadır. İyi yaşamın tüm boyutları ilgi alanında olup gurme lezzetler, seyahat, hobi, güzellik, bakım ve egzersiz deneyimlerini de sosyal medyada anlatan Koçak’ın gelişmiş mutfak becerileri ile lezzet ve sağlığı birleştiren tarifleri de önemli bir yol göstericidir.

Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencile­rine Meslek Etiği ve İletişim dersleri veren Dilara Koçak hâlâ İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Uzm. Dyt Betül KARAKUŞ

Betül Karakuş

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun olmuş, ardından Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzman diyetisyen olmuştur.

Üniversite eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi onkoloji, nutrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve Özel Ankara Güven Hastanesi’nde yetişkin beslenmesi üzerine; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.

Lisans eğitimi süresinde ‘Anne Sütünü Artırıcı Galaktagog Etkili İlaçlar ve Besinler’ konulu detaylı seminer hazırladı. Üniversitede bitirme tezi olarak “Değişik Sosyoekonomik Düzeydeki Orta Öğretim Kurumlarına Devam Etmekte Olan Öğrencilerin Fast-Food Tüketimleri, Beslenme Durumları Ve Fiziksel Aktivitelerinin Araştırılması” konusunu hazırladı. IX. Uluslarası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde yazılı poster bildirimi yaptı.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği kursları başta olmak üzere bir çok eğitim ve kurs programına katıldı.

Nisan 2014 tarihinden itibaren Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Betül Karakuş; Mezura’nın wellness çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumludur. 

Nisan 2015 tarihinden itibaren Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Betül Karakuş; Mezura’nın kurumsal beslenme çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumludur.

 

Dyt. Cansu Çelik

Cansu Çelik2019 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuş, şu anda Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Üniversite eğitimi süresince Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Ufuk Üniversitesi Dr.Rıdvan Ege Hastanelerinde erişkin ve çocuk beslenmesi üzerine, Ankara Liv Hospital mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.

Kendisini daha da geliştirmek adına Diyabet diyetisyenliği, Onkoloji diyetisyenliği, Sporcu beslenmesi kursları başta olmak üzere Beslenme ve Psikoloji, Yeme Farkındalığı, Obezite ve Diyabet Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar ve Fitoterapi olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı.

Lisans eğitimi süresinde ‘Endokrin bozucular ve obezite’ konulu detaylı seminer hazırladı. Üniversitede bitirme tezi olarak “Ankara’da yaşayan 20-65 yaş arası bireylerin uyku kaliteleri ile duygusal iştah durumları arasındaki ilişkinin belirlenmesi’’ konusunu hazırladı. Bitirme tezini 2. Uluslarası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi’nde sundu. Yüksek lisans eğitiminde Kolelitiazis ve Tiroid Fonksiyon Bozuklukları ı̇lişkisi derleme yazısını yazdı.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Cansu Çelik Mezura Kliniği’nde hasta tedavi ve eğitimi, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında Uzm. Dyt Dilara Koçak’a yardımcı oluyor.